KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752014
nr 1475 2014
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, 2 st, Signerade, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 24x18cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:38:39
18/6 20:26:30
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson