KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752014

nr 1475 2014

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, 2 st, Signerade, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 24x18cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 20 juni 2022
kl 20:38:39

18/6 20:26:30 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson